18 Ağustos 2012 Cumartesi

Eski Bayramlar Nerde?

   Son zamanda yaşanan olaylardan sıkıldığınızı düşünerek bir şeyler karalamak istedim. Sıcaklar almış başını gidiyor 30°C- 35°C ... Aman gölge bir yere geçin sonra okumaya devam edin .  Ha! bir de Ramazan Bayramı Sevinci var üzerimizde... Aslında güzel günler yaşıyoruz ama her ne [hikmet]se bir şekilde bu güzel günlere gölge düşürmek isteyenler var. Aslında fena olmaz bu sıcaklarda gölge olsa...

(Ciddileşelim)

   Şimdiden söylemem gereken bişey var ki o da "kuzey-doğu yönünde, oturduğun düzleme 45° acı ile bakmanı istiyorum. Orada 3 adet simge var " - ◘ x " ... "Aman ben memnunum, Sana mı kaldı lan memleketi kurtarmak, Git evine otur" gibi sözler sarf etmeden önce 3 butondan birini kullanmanızı şiddetle tavsiye ediyorum.

Sizin için bir kaç araştırma yaptım ve sürekli sorduğunuz "Nerede o eski Bayramlar" sorusuna cevap bulmaya çalıştım. Yaptığım araştırmalara göre Bayram'ın nerede olduğunu değil de nerede olmadığını buldum. Şimdi sizlere açıklıyorum.
1- Twitter, Facebook,Hotmail,Google+ vs. gibi sitelerde değil.
2-Oturduğunuz evin 3 odasında veya salonunda da değil
3-Uzandığınız yatakta ve seyre daldığınız TV'lerde de değil
4-Elinize aldığınız telefonlarda,cep bilgisayarlarında hiç değil
.
.
.

Peki ya nerede O eski Bayramlar... ?

İşte tam burda. Yanı başında . Çok uzaklaşmana gerek yok. Oturduğun binada eski Bayramlar.. Yan binada da var. Hatta onun bi yanında ve onun da bir yanında. Kısacası mahallenin her köşesinde. Zilinin çalmasını bekleyen her dairede var bu "Eski Bayramlar"...

Sokakta boş boş gezen çocuklarda, el öpmek isteyen bebelerde,Komşumuzda,Annemizde,Babamızda...
Kimseyi suçlamayın.
Bu Bayram da eskiyecek ve 3-4 sene sonra da "Lan eskiden Twit atardık, Mesaj atardık. Tv lerde program olurdu. Mailler olurdu lan bi de. Babamıza bile mesaj atardık yanı başımızdayken." gibi cümleler sarf edeceğiz. Yani eski Bayramımızdan biri olacak bu Bayram da.

Fazla Söze gerek yok. Buradayım dedikçe Bayram, biz "Eski Bayramlar'ı" aramaya devam edelim...Hiç yorum yok:

Yorum Gönder